Ciasta

Ciasta z Wadowic

Ciasta z Bitą Śmietaną

Obłoczek Malinowy

Ciasto z bezą przekładane bitą śmietaną
Nadziane śmietaną i malinami
Obłoczek Wiśniowy

Ciasto z bezą przekładane bitą śmietaną
i wiśniami
Obłoczek Porzeczkowy

Ciasto z bezą przekładane bitą śmietaną
i porzeczkami
Kukułka

Ciasto czekoladowe z masą kukułkową
i bitą śmietaną

Ciastka

Kremówka Papieska

Ciasto waniliowe z masą kremówkową
i ziarnem słonecznika
Eklerka

Korpusy z ciasta parzonego wypełnione
kremem śmietanowym.
Omlet

Plaster Biszkopta z bitą śmietaną
i owocami
W-Z

Ciasto czekoladowe z bitą
śmietaną

Ciasta z Kremem

Ambasador

Ciasto waniliowe przełożone kremami
z owocami bakaliami i czekoladą.
Chrupanka

Ciasto z bitą śmietaną, kajmakiem
i "chrupanką"
Rafaello

Ciasto waniliowe z kremem migdałowo
kokosowym
Miodownik

Ciasto miodowe z kremem grysikowym
i powidłem śliwkowym

Ciasto Maślane

Ciasto Drożdżowe Maślane to tradycyjny wypiek polskiej kuchni. To właśnie na terenie naszej Ojczyzny powstało pierwsze w Europie ciasto wypiekane w oparciu o metodę fermentacji z zaczątku pierwotnego drożdży naturalnych.

W rodzinnej firmie CONSONNI z Kamyka koło Częstochowy od kilkunastu lat piecze się Ciasto Drożdżowe Maślane tradycyjną, wieloetapową metodą, której proces technologiczny trwa ponad 70 godzin! Pierwotny zaczątek (madre), który utrzymywany jest w biologicznej aktywności już ponad 25 lat, obfituje w specyficzną mikroflorę, decydującą o szczególnych właściwościach tego Ciasta. Spotykane obecnie na polskim rynku ciasto wytwarza się głównie skróconą techniką fermentacji używając prasowanych drożdży przemysłowych. Taki produkt swoim smakiem, aromatem i puszystością nigdy nie dorówna urzekającym walorom ciasta wytwarzanego oryginalną metodą wielofazową.

W tej małej, rodzinnej piekarni jest możliwa wyjątkowa pieczołowitość, skrupulatność i sumienność by zachować i utrzymać w dobrej kondycji drożdże naturalne. Dlatego dba się o higienę procesu produkcyjnego, przestrzega się wszystkich wymogów temperatury, wilgotności i czasu trwania poszczególnych etapów tak, by uzyskać najlepszy smak drożdżowego Ciasta, oraz jego naturalną, wielomiesięczną trwałość. Maślana baba drożdżowa z dużą ilością rodzynek, skórek pomarańczowej i cytryny cykaty jest najbardziej popularnym wyrobem na świecie, zwanym Panettone. Jeżeli czyste Ciasto potraktujemy jako bazę, to dodając większą ilość owoców i bakalii uzyskamy bardzo smaczny keks, dodając płynnej czekolady, wyśmienite ciasto czekoladowe a wykorzystując inne dodatki, uzyskujemy niezapomniane kompozycje smakowe. Wielu smakuje  Ciasto z Prowincji, Ciasto Drożdżowe Maślane, Panetton doceniając unikalną, pracochłonną i zanikającą metodę ich wytwarzania. To wypieki wciągające: gdy raz ich się skosztuje, pozostaje w świadomości uczucie niedosytu i chęć powrotu do ich niepowtarzalnego smaku. Z pewnością produkty te nie są tanie, ale wielu twierdzi, że warto spróbować.

Tradycyjna receptura i smak, który pamiętamy z dzieciństwa połączone z nowoczesnością tylko tam, gdzie praca rąk ludzkich jest niewystarczająca sprawiają, że ciasto drożdżowe maślane jest w prawie całym procesie wytwarzane ręcznie.
Do wykonania ciasta używa się tylko sprawdzonych, najlepszej jakości składników od zaufanych dostawców. Podstawą jest mąka. Nadaje się tylko ta, o bardzo wysokich parametrach jakościowych, najlepiej ze specjalnej pszenicy o nazwie Manitowa. Masło wytworzone w sposób tradycyjny, z kultur maślanych, a nie przemysłowy, przyśpieszony. Pasteryzowane żółtka przygotowywane są tylko ze świeżych jaj. Miód najlepszy jest lipowy lub akacjowy. Skórka pomarańczowa z pewnego źródła, najlepiej, gdy pochodzi ze świeżo obranych lub wyciśniętych pomarańczy produkowanych bez konserwantów. Może to nietypowe, ale bardzo ważny wpływ na jakość tradycyjnego ciasta drożdżowego ma woda używana do jego przygotowania. Nie może być ani za miękka ani za twarda. Do ciasta dodaje się również odrobinę soli morskiej. Cały proces przygotowania i wypieku ciasta jest długotrwały i pracochłonny . Trwa ponad 70 godzin. Wymaga zachowania wierności recepturze i sprostania wysokim, unijnym wymaganiom higienicznym. To decyduje o jego jakości i smaku. Jeśli tak przygotowane ciasto upieczemy w opalanym drewnem sosnowym piecu sabatnikowym (wykorzystywanym do wypiekania w dawnej Polsce) uzyskamy efekt, który można osiągnąć tylko wówczas, kiedy to, co się robi i jak to się robi, bardzo się kocha.

View the embedded image gallery online at:
http://lisieckiesmaki.pl/ciasta#sigFreeId1674c25ea9

Najprawdziwsze kremówki papieskie

Najprawdziwsze kremówki papieskie – tradycja i niezmienność smaku.

 (…) A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki, że myśmy to wszystko wytrzymali, te kremówki po maturze…” –  cyt. – Św. Jan Paweł II. Wadowice, 16 czerwca 1999

Wszystkie nasze wypieki są produkowane na bazie naturalnych, najlepszych surowców. Rarytasy, które powstają pod czujnym okiem wykwalifikowanych cukierników są efektem połączenia tradycji oraz nowej technologii. Nowoczesne maszyny pomocnicze oraz piece to jedyne odstępstwo w całym ręcznym procesie powstawania naszych wypieków.

Szanowni Państwo,Cukiernia Wadowice działa od 1999 roku i jest producentem Wadowickich Kremówek Papieskich, które niezmiennie przyciągają smakoszy z całej Polski.  Ich ręcznie robione ciasta,ciastka, torty, desery oraz lody i sorbety powstają w oparciu o własne autorskie, tradycyjne receptury i sprawdzone technologie. Stale poszukują nowych rozwiązań, uczą się i poszerzają swój asortyment tak aby zaoferować klientowi nowe oraz ciekawe kompozycje smakowe.

.
Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą  smakowitych wyrobów.